OHJELMA 2016

PERJANTAI 8.7.2016

Festivaalialue avataan klo 17.00

TSAIJU

18.00 – 18.45     VILLA RUUSULAN TÄHTITEHDAS Riemulla!
19.45 – 21.00     AIJA PUURTINEN & RYTMIRAIDE ALL STARS Brooklynin satu
22.00 – 23.15     ANSSI KELA – Nostalgiaa Nummelasta
00.15 – 01.30     HAAGA FOLK MACHINE – Turbofolkkia

KLUBI

17.30 – 18.00     Rääkkylä-Seura: Kunniaheinämiehen julkistaminen. MIMMA & MINNA
18.45 – 19.45     TRIO BEOIR – Gaelic groove straight from the tap!
21.00 – 22.00     TAAVI KERVINEN Säkit ja pillit
23.15 – 00.15     TIEKARHUT Kantapään kautta  (K-18)

TANSSITELTTA

18.45 – 19.45     FOLK DANCE GROUP PĒDA Kansantanssia Latviasta
21.00 – 22.00     JUSSI SYREN AND THE GROUNDBREAKERS – The Banjo Song
23.15 – 00.15     CELENKA – Yötanssi

PERINNETUPA

18.30 – 19.15     SLACK BIRD Lauluja ristiinrastista
20.00 – 20.45     KATARIINA LINDQVIST – Savisessa ojassa

PIHA

17.30 – 18.00     KIHAUS FOLK PELIMANNIT –  Pelimannin penkillä

LAUANTAI 9.7.2016

Festivaalialue avataan klo 11.30

TSAIJU

12.30 – 13.00     KIHAUS FOLK PELIMANNIT Yhessä
14.15 – 15.15     MATS – Yhdessä kuudellatoista kielellä
16.15 – 17.15     SARAH-JANE SUMMERS & JUHANI SILVOLA (NO/FI) Widdershins
18.00 – 19.00     JUURAKKO – Lauluja kuistilta
20.00 – 21.00     JARKKO MARTIKAINEN & HAAGA FOLK MACHINE – Ingnition!
22.00 – 23.15     PEKKO KÄPPI & K.H.H.L. – Jouhikkoshamaani
00.15 – 01.30     LADA NUEVO – Njet problem, only katastrov

KLUBI

14.30 – 15.15     RAVAHUS – Tuulen tuomaa, mielen muokkaamaa
17.00 – 18.00     TIMO ALAKOTILA JA KAREN TWEED (FI/UK) – Yhdessä yli rajojen
19.00 – 20.00     J-P PIIRAINEN – Nordic Guitar Music
21.00 – 22.00     ELIAS KAHILA BAND Funkkia ja Groovea Sellolla
23.15 – 00.15     7 STOUT CLAN Seihtemän tuoppija yhessä hujjauksessa (K-18)

TANSSITELTTA

12.00 – 12.30     ORFFIT Kyllä, kai ja voi olla!
13.00 – 13.15     LUOVA LAVA LAPSILLE Hetki taiteilijana
13.15 – 14.15     MOTORA  Yhtä jalkaa
15.00 – 16.00     FOLK DANCE GROUP PĒDA Kansantanssia Latviasta
17.00 – 17.30     ORFFIT  Kyllä, kai ja voi olla!
19.00 – 20.00     MAITOLAITURIN TYTÖT
21.00 – 22.00     TRIO TANGUANGO – Tulinen kohtaaminen
23.15 – 00.15     HELEKATZ – Fifties  

PERINNETUPA

13.00 – 13.45     THE WANTON SHILLELAGHS – Anglo-Celtic Mixture
14.15 – 15.00     DUO ILONA  – Ilolla
15.30 – 16.15     MARJO SMOLANDER & CHEICHK CISSOKHO –  Karjala-Casamance
18.00 – 18.30     JANNE OJAJÄRVI Turpahöylän turpasauna

19.30 – 20.15     TSAKKU – Kolme naista, kolme ääntä
21.00 – 21.30     ALI SALEEM & NUUTTI VENTO Ud ja kitara

PIHA

11.30 – 12.00     KARI KINNUNEN & TAPIO LAPPALAINEN – Haitarilla (Nuotiopaikka)
12.00 – 12.30     
LOIHU – Karjalaiset lauluhäät: Kruuga (Perinnepiha)
12.30 – 13.00     KULTTUURIKISKA – Täti-tiikerin nauravat nakit (Perinnepiha)
13.00–14.00     Epäsoitintyöpaja + kasvomaalausta (Aitta)
14.00 – 14.30     KULTTUURIKISKA – Täti-tiikerin nauravat nakit (Perinnepiha)
14.30–16.30     Epäsoitintyöpaja + kasvomaalausta (Aitta)
16.30 – 17.00     KULTTUURIKISKA – Täti-tiikerin nauravat nakit (Perinnepiha)
17.30–18.30     Epäsoitintyöpaja + kasvomaalausta (Aitta)

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Comments are closed